Wyróżnienie dla BON UR

WYRÓŻNIENIE DLA BON UR

Miło nam poinformować, że podczas odbywającej się 13 – 15 października 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie XVI edycji Konferencji „REHA FOR THE BLIND IN POLAND”, organizowanej przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH oraz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, Miasto Stołeczne Warszawa i Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Uniwersytet Rzeszowski, reprezentowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, otrzymał wyróżnienie za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie IDOL 2018 w kategorii Uczelnie.

Konkurs zorganizowany został przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, która co roku nagradza osoby i instytucje wspierające niewidomych i słabowidzących oraz dostosowujące swą działalność do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Celem konkursu IDOL 2018  było wyróżnienie instytucji, firm i osób zasłużonych w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niedowidzących i niewidomych oraz w walce o emancypację tego Środowiska, ale również promowanie zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów postaw i  działań skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Uniwersytet Rzeszowski został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu IDOL 2018 w swojej kategorii, co umożliwiło udział w etapie ogólnopolskim i zdobycie tego wyjątkowego wyróżnienia. W ten sposób została zauważona i doceniona praca Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UR na rzecz studentów z niepełnosprawnością, w tym także studentów z dysfunkcjami narządu wzroku. Nagroda ta jest również potwierdzeniem celowości realizowanych przez BON UR przedsięwzięć i stanowi dobrą motywację do dalszej pracy dla osób z niepełnosprawnościami ze społeczności akademickiej.

wstecz