Wyróżnienie dla Agaty Widlarz

CIECHOCIŃSKIE „IMPRESJE ARTYSTYCZNE”

W dniach od 11 do 30 lipca 2018 roku w Ciechocinku odbywał się XXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, w którym uczestniczyła studentka filologii polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego Agata Widlarz.

 

„Impresje Artystyczne” to festiwal kierowany do młodzieży z niepełnosprawnością organizowany przez Fundację „Pro Omnibus” w Ciechocinku niezmiennie od 22. lat. Wydarzenie to składa się z dwutygodniowych warsztatów z wykwalifikowaną kadrą Instruktorów, natomiast ostatnie pięć dni przedsięwzięcia to kolejno: koncert inauguracyjny w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, dwa koncerty konkursowe, Koncert Galowy oraz Koncert Laureatów w Muszli Koncertowej w Ciechocinku. W tym roku w Festiwalu wzięło udział 55 uczestników z całej Polski, Rosji, Gruzji i Ukrainy.

Agata Widlarz na ciechocińskiej scenie występuje nieprzerwalnie od sześciu lat. W tym roku wykonała utwór „Wracam do domu” z repertuaru Justyny Steczkowskiej, wyśpiewując Specjalne Wyróżnienie Fundacji „Pro Omnibus”. To już kolejna nagroda wyśpiewana przez Agatę na tym Festiwalu. Agata Widlarz śpiewa od 2008 roku w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Zawsze z wielką radością bierze udział we wszystkich przedsięwzięciach muzycznych, ponieważ największą radością i nagrodą jest dla niej możliwość dzielenia się z innymi ludźmi swoją pasją.

wstecz