Pływacy z medalami

W dniu 3 grudnia 2023 r. na pływalni ROSiR przy ulicy Jałowego 13 a w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w pływaniu kobiet i mężczyzn edycja 2023/24. Gospodarzem mistrzostw był KU AZS WSiZ Rzeszów. Po raz drugi na tego typu zawodach rozegrano konkurencje dla studentów z niepełnosprawnościami. BON i KU AZS  UR reprezentowały trzy zawodniczki i dwóch zawodników. Cześć studentów trenujących pływanie nie mogło wystartować w tych zawodach, gdyż w tym samym czasie odbywały się integracyjne Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym w Gdańsku, w których brali udział.

W zawodach pływackich Uczelnie reprezentowali: Barbara Nowak (studentka V roku na kierunku lekarskim), Natalia Twarduś (studentka I roku na kierunku socjologia), Katarzyna Karakin (studentka I roku na kierunku biologia),   Gracjan Nowak (student II roku na kierunku wychowanie fizyczne), Michał Domański (student I roku na kierunku informatyka).

Wszyscy  zawodnicy podczas tych zawodów pobili swoje rekordy życiowe i zdobyli medale w swych kategoriach.  Mamy nadzieję, że  wyniki te przełożą się również na medale podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski w Pływaniu. Zawodnicy  w tym semestrze pływają pod okiem trenerów Iwony Tabaczek-BejsterMiłosza Szczudło.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie oraz wolę walki.