Sukcesy pływaków BON UR podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski

W dniach 10–12 maja 2024 r. na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się VIII edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu. W zawodach pływackich wzięli udział studenci reprezentujący kluby AZS 29 uczelni w Polsce.

Biuro do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami i Klub Uczelniany AZS UR reprezentowało 6 studentów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Debiutujące na tego typu zawodach, Bogdan Pawłowski (student I roku na kierunku Lekarskim), zdobył dwa złote medale, na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym –  deklasując pozostałych uczestników zawodów. Kolejny debiutant Michał Domański (student  I roku  kierunku Informatyka) zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym, a Katarzyna Karakin  (studentka I  roku na kierunku Biologia), również pierwszy raz biorąca udział w tego typu zawodach, zdobyła brązowy medal na tym samym  dystansie.

Kolejne medale w swoich kategoriach zdobyli: Patryk Bem (student I roku studiów uzupełniających magisterskich kierunku Administracja) brązowy, na dystansie 50 m stylem dowolnym  i 25 m stylem klasycznym, Gracjan Nowak (student II roku  kierunku Wychowanie Fizyczne i I roku kierunku Fizjoterapia) srebrny medal, na dystansie 25 m stylem klasycznym.

Reprezentanci UR wzięli również udział w wyścigach sztafetowych. Sztafeta męska w składzie: Paweł Biernacki (absolwent kierunku Lekarskiego), Michał Domański,  Gracjan Nowak, Bogdan Pawłowski  zdobyli dwa złote medale na dystansach 4x25 m stylem dowolnym oraz 4x50 m tym samym stylem.

Podczas zawodów pływakami opiekował się trener mgr Artur Szymański. Studenci na co dzień trenują pod okiem trenerów dr hab. prof. UR Iwony Tabaczek-Bejster oraz mgr Artura Szymańskiego.