Platforma edukacyjna „Przyjazny nURt”

Projekt „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

POWR.03.05.00-00-A007/19

W ubiegłym roku została oddana do użytku w naszej Uczelni w ramach projektu „Przyjazny nURt – rozwój dostępności UR”, platforma edukacyjna „Przyjazny nURt” https://www.przyjaznynurt.ur.edu.pl/. Platforma została umieszczona na stronie BON UR. Ma ona za zadanie umożliwienie pracownikom UR uzyskanie informacji dotyczących problemów studentów z niepełnosprawnościami. Do Państwa dyspozycji są specjaliści zajmujący się tą tematyką (psycholog, pedagog, fizjoterapeuta, logopeda oraz ekspert ds. dostępności architektonicznej). Ze specjalistami można skontaktować się przez formularz kontaktowy zamieszczony na platformie. Dodatkowo została utworzona zakładka – kompendium wiedzy – w której są zamieszczane ciekawe artykuły i opracowania dotyczące niepełnosprawności oraz dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Jeśli macie Państwo ciekawe materiały dotyczące tej tematyki  i chcielibyście się  nimi podzielić, zapraszamy do umieszczenia ich na platformie.