Dzień Adaptacji 2023

W dniu 08.12.2023 r. Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami jak co roku organizowało „Dzień Adaptacji 2023”. Jest to spotkanie informacyjno-integracyjne głównie dla studentów z niepełnosprawnościami z  pierwszych roczników studiów. Udział w spotkaniu jest niezbędny do poznania pełnej oferty UR, i współpracujących z BON jednostek, przygotowanej dla studentów z niepełnosprawnościami oraz do zapoznania się z zasadami wsparcia studiujących osób ze szczególnymi potrzebami.

W tegorocznym spotkaniu, oprócz Pełnomocnika Rektora ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami, pracowników BON i przedstawicieli jednostek współpracujących z biurem, udział wzięli przedstawiciele fundacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawicielka PFRON, przedstawiciele Fundacji Aktywizacja oraz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W jasny i szczegółowy sposób przedstawione zostały możliwości wsparcia o jakie mogą ubiegać się studenci z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz absolwenci.

W spotkaniu wzięli udział również studenci wyższych roczników, oraz absolwenci UR, którzy zachęcali swoich młodszych kolegów do korzystania z oferty BON.

Wszystkim uczestnikom spotkania oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału.